Diakonia charytatywna

Nieodłączną częścią misji ewangelizacji jest posługa charytatywna, skierowana do tych, którzy w jakiś sposób nie domagają. Wszyscy prawdziwie zapaleni Słowem Bożym nie mogą nie służyć innym, dzieląc się tym co otrzymali zarówno na płaszczyźnie duchowej, jak i materialnej.

Idąc za przynagleniem serca, w odpowiedzi na Słowo Boże, utworzono we Wspólnocie diakonię charytatywną. Organizację pomocy rozpoczęto przy Oratorium Wspólnoty znajdującym się w Częstochowie przy ulicy Ogrodowej. Działalność diakonii w archidiecezji Częstochowskiej rozkrzewia się na poszczególne diecezje z których pochodzą członkowie, kandydaci, wspomożyciele Wspólnoty. Tak też powstała diakonia charytatywna Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre” w Archidiecezji Katowickiej. Służba w tejże diakonii realizuje się dwutorowo: w ramach pomocy rodzinom oraz jako posługa wśród bezdomnych.

Katowicka diakonia charytatywna WPR Mamre, w ciągu swej półtorarocznej działalności otoczyła swoją opieką kilkanaście rodzin (w tym także samotne osoby starsze). Udzielana pomoc nie ogranicza się tylko do sfery materialnej. Staramy się także pomagać poprzez naszą obecność w ich życiu, regularne odwiedziny, rozmowę i zabawę z dziećmi.

Posługa wśród bezdomnych sprowadza się zaś przede wszystkim do wyjścia na ulice i spotkań w Ogrzewalni dla Bezdomnych. Tam, poprzez rozmowę i modlitwę, wspólny śpiew, doraźną pomoc (jak żywność, lekarstwa czy odzież) pragniemy ukazać ludziom Chrystusa.

Diakonia charytatywna realizuje pomoc materialną pozyskując środki z Fundacji Świętego Barnaby, a także z własnych składek członków i kandydatów wspólnoty działających w Archidiecezji Katowickiej. Pomoc ta obejmuje miedzy innymi:

- pomoc żywnościową,
- zakup przyborów szkolnych, podręczników,
- pomoc przy zakupie opału,
- stałą zbiórkę:
ubrań i butów (przede wszystkim dla mężczyzn i dzieci),
sprzętów gospodarstwa domowego,
mebli,
sprzętu komputerowego,
zabawek dla dzieci

i ewentualnie pomoc przy ich zakupie.

W związku ze stale rosnącą liczbą potrzebujących chętnie przyjmiemy każdego rodzaju pomoc. Zarówno darczyńców, jak i potrzebujących prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W ten sposób można także zgłosić możliwość oddania jakichś mebli lub urządzeń, by diakonia charytatywna sama je odebrała i dowiozła potrzebującym.

Ofiary pieniężne na działalność charytatywną, która należy do działalności statutowej Wspólnoty, można także przekazywać do sekretariatu Wspólnoty (ul. Zawierciańska 4, 42-210 Częstochowa)  lub na rachunek bankowy  (Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre", nr konta: 56 1020 1664 0000 3502 0142 5685), przy czym musi być wyraźnie zaznaczony tytuł wpłaty: "na cele charytatywne".

W ciągu ustawowych dwóch lat,  Wspólnota wystawia poświadczenie o wykorzystaniu ofiary na te cele.

W imieniu podopiecznych, tych obecnych jak i przyszłych, Bóg zapłać!

Fotografia Ślubna, Fotograf Ślubny